Podnikové a veřejné čerpací stanice,
kontejnery a nádrže na PHM

Jazyková varianta českáJazyková varianta
Košík
Obrázek (2)
Obrázek (1)
Obrázek

NÁDRŽE NA LTO

Typové nádrže NDN-LTO jsou nadzemní dvouplášťové netlakové nádrže čtvercového nebo obdélníkového půdorysu.
Nádrže všech typů jsou nadzemní dvouplášťové netlakové nádrže čtvercového nebo obdélníkového půdorysu. Nádrže NDN 850 – NDN 40000 jsou svařeny z ocelového plechu (vnitřní i vnější plášť).

Vnější plášť plní funkci havarijní jímky. Po obvodu a ani ve dně nádrží nejsou umístěny žádné prostupy, armatury a výstupní otvory.
Těsnost a pevnost meziplášťového prostoru je zkoušena u výrobce dle ČSN EN 13160-7. Rovněž dno nádrže je zdvojené a tvoří meziplášťový prostor kontinuálně spojený s meziplášťovým prostorem obvodových stěn.
Nádrže řady NDN jsou chráněny proti úniku kapaliny do meziplášťového prostoru. Kontrola těsnosti meziplášťového prostoru je založena na snímačích kapaliny nebo páry, umístěných v meziprostoru nádrže. Těsnost a pevnost meziplášťového prostoru je typově zkoušena u výrobce.

Vzdálenost vnitřního a vnějšího pláště je cca 10 mm. Vnitřní i vnější plášť jsou z ocelového plechu. Jednoplášťové víko nádrže z ocelového plechu je křížově vyztuženo. Nádrže typu NDN 6000 až NDN 40000 mohou být dle potřeby vybaveny vnitřní přepážkou z ocelového plechu a rozdělit tak jmenovitý objem na dvě či více samostatných komor. Kontinuita mezipláště zůstává zachována, dle počtu komor je nádrž vybavena o odpovídající počet vstupních otvorů s víkem.

Na víku nádrží určených pro skladování hořlavých kapalin jsou umístěny tyto armatury a příslušenství:
• odkalovací armatura
• odvzdušňovací armatura zakončená přírubou
• armatura pro instalaci systému zjišťování netěsnosti mezipláště
• zařízení pro měření výšky hladiny hořlavé kapaliny v nádrži (měrná tyč)
• armatura určená pro plnění nádrže s přírubou
• otvorem pro připojení mechanického nebo elektronického zařízení zabezpečující nádrž proti přeplnění a pro signalizaci maximální hladiny hořlavé kapaliny v nádrži
Vaše jméno, příjmení 
Váš email 
Váš telefonický kontakt 
Zpráva